happywife

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ako sa zbaviť únavy

Či sa vám to páči alebo nie, denne potrebujeme asi sedem hodín spánku. Nedostatok spánku ale nemusí byť jediným dôvodom únavy. Môže ju spôsobovať aj chudokrvnosť, zlá funkcia štítnej žľazy alebo skrytá depresia.
1. Trikrát týždenne si dajte športovú polhodinku.
2. Po kúpeli alebo sprchovaní si na záver osprchujte nohy a ruky čo najviac studenou vodou.
3. Alkohol pite len minimálne, nefajčite a do postele vlezte najneskôr o jedenástej večer.
4. Doprajte si dostatok červeného mäsa, celozrnného pečiva a strukovín - skvelých zdrojov energie.
5. Nezabudnite na citrusové ovocie, papriku, brokolicu a iné potraviny s vysokým obsahom vitamínu C.
6. Vyskúšajte na raňajky musli, ovsenú kašu alebo cukinovú fritatu:
4 vajcia
4 vaječné bielky
25 g strúhaného parmezánu
2 lyžice olivového oleja
1 pretlačený strúčik cesnaku
2 malé strúhané cukiny
2 červené papriky, grilované, olúpané a najemno pokrájané
Rúru predhrejeme na 200 stupňov C. V stredne veľkej miske zmiešame vajcia, vaječné bielky a parmezán.
Vo veľkej ohňovzdornej panvici na miernom ohni rozohrejeme olej. Pridáme cesnak a dusíme asi 1 min. do mäkka. Pridáme cukiny a papriku a dusíme ďalšiu minútu. Oheň zmiernime, zalejeme vaječnou zmesou a dusíme asi 3 min., kým fritata zospodu nestuhne. Panvicu vložíme do rúry a pečieme asi 10 min. Pred podávaním ju pokrájame na trojuholníčky.  
7. Pridržte si pravú ruku na pravom uchu, ako keby ste držali mobil. Predstavte si, že vediete zábavný rozhovor a zrazu sa začnite hlasno smiať. Viacero minút a potom vymeňte strany. 8. Nadrobno nasekajte cibuľu, zalejte 100ml horúcej vody, nechajte 20min. prikryté vylúhovať, preceďte a dochuťte 3PL medu. Každú hodinu si dajte veľký hlt. 9. Zmiešajte 1/4ČL myšieho chvostíka a 1/4ČL kamilkových kvetov. Zalejte šálkou vriacej vody, nechajte 10min. vylúhovať a preceďte. Podľa nasledujúcej schémy slaďte medom:1. týždeň: 1/2Čl, 2. týždeň: 1ČL, 3. týždeň: 1 a 1/2ČL, 4.-7. týždeň: 2ČL, 8. týždeň: 1 a 1/2ČL, 9. týždeň: 1ČL, 10. týždeň: 1/2ČL medu. Ak sa ani po úprave životného štýlu nič nezmení, choďte k lekárovi. Rovnako keď záhadne priberáte či uberáte na váhe alebo máte stále veľký smäd.

Zdravý život | stály odkaz

Komentáre

Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014